Medarbetare

Det är vi som jobbar på Lindroths. Vi finns här för dig oavsett om du letar nytt eller begagnat, behöver service eller reparationer. Tveka inte att höra av dig.

Säljare

Ingemar Brännström

Ingemar Brännström

Specialområde: BRP
ingemar@lindroths.se

Martin Mortensen

Martin Mortensen

Specialområde: Harley Davidson
martin@lindroths.se

Jörgen Westin

Jörgen Westin

Specialområde: Triumph, Goes
jorgen@lindroths.se

Peder Pallin

Peder Pallin

Specialområde: HD Butik

Per Wallgren

Per Wallgren

Specialområde: Husqvarna
per@lindroths.se

Martin Lindvall

Martin Lindvall

Specialområde: Polaris
martin.lindvall@lindroths.se

Frank Lindroth

Frank Lindroth

Specialområde: KTM/Toro
frank@lindroths.se

Mikael Hägglund

Mikael Hägglund

Specialområde: BRP
Roger Sundström

Roger Sundström

Specialområde: BRP
roger@lindroths.se

Verkstaden

Tomas Isaksson

Tomas Isaksson

Kai Barsk

Kai Barsk

Specialområde: Goes
bokning@lindroths.se

Jan Esberg

Jan Esberg

Specialområde: BRP
bokning@lindroths.se

Mikael Larsson

Mikael Larsson

Specialområde: HD, Triumph
bokning@lindroths.se

Torgny Edunger

Torgny Edunger

Specialområde: Garantier
bokning@lindroths.se

Tobias Igebjörk

Tobias Igebjörk

Specialområde: Polaris, Husqvarna
bokning@lindroths.se

Simon Eriksson

Simon Eriksson

Specialområde: KTM 
bokning@lindroths.se

Montage och rekond

Jens Nilsson

Jens Nilsson

 

 

Jim Ekström

Jim Ekström

 

 

Anders Jonsson

Anders Jonsson

"Pacman"

Reservdelar

Tero Uusipulkamo

Tero Uusipulkamo

Specialområde: Reservdelar
reservdelar@lindroths.se

Christer Rönnlund

Christer Rönnlund

Specialområde: Reservdelar/Butik
reservdelar@lindroths.se

Tobias Esberg

Tobias Esberg

Specialområde: Beställningar/ Inleveranser
reservdelar2@lindroths.se

Ronny Lejon

Ronny Lejon

Specialområde: Reservdelar/Tillbehör
bokning@lindroths.se

Emilia Jakobsson

Emilia Jakobsson

Specialområde: Reservdelar
reservdelar@lindroths.se

Kläder och tillbehör

Christoffer Simonsson

Christoffer Simonsson

Driftchef

Mats Lundqvist

Mats Lundqvist

Administration

Tomas Lindroth

Tomas Lindroth

Företagsledare
tomas@lindroths.se

Febe Schmidt

Febe Schmidt

Ekonomiansvarig
febe@lindroths.se

Tarja Kumpula

Tarja Kumpula

Ekonomiassistent
tarja@lindroths.se

Kenzo

Kenzo