Medarbetare

Det är vi som jobbar på Lindroths. Vi finns här för dig oavsett om du letar nytt eller begagnat, behöver service eller reparationer. Tveka inte att höra av dig.

Säljare

Ingemar Brännström

Ingemar Brännström

Specialområde: BRP
ingemar@lindroths.se

Martin Mortensen

Martin Mortensen

Specialområde: Harley Davidson
martin@lindroths.se

Peder Pallin

Peder Pallin

Specialområde: HD Butik

Per Wallgren

Per Wallgren

Specialområde: Husqvarna
per@lindroths.se

Martin Lindvall

Martin Lindvall

Specialområde: Polaris
martin.lindvall@lindroths.se

Frank Lindroth

Frank Lindroth

Specialområde: KTM/Toro
frank@lindroths.se

Mikael Hägglund

Mikael Hägglund

Specialområde: BRP
Roger Sundström

Roger Sundström

Specialområde: BRP
roger@lindroths.se

Jonathan Eriksson

Jonathan Eriksson

Specialområde: Polaris
jonathan@lindroths.se

Verkstaden

Jörgen Westin

Jörgen Westin

Servicerådgivare
bokning@lindroths.se

Kai Barsk

Kai Barsk

Specialområde: Goes
bokning@lindroths.se

Jan Esberg

Jan Esberg

Specialområde: Teamledare Skoter/ATV
bokning@lindroths.se

Mikael Larsson

Mikael Larsson

Specialområde: Teamledare MC
bokning@lindroths.se

Torgny Edunger

Torgny Edunger

Specialområde: Garantier
bokning@lindroths.se

Dennis Lindmo

Dennis Lindmo

 

 

Emil Niemi

Emil Niemi

Specialområde: Polaris

Montage och rekond

Jens Nilsson

Jens Nilsson

Specialområde: Teamledare Montage

Jonathan Vikman

Jonathan Vikman

Reservdelar

Christer Rönnlund

Christer Rönnlund

Specialområde: Reservdelar/Butik
reservdelar@lindroths.se

Ronny Lejon

Ronny Lejon

Specialområde: Reservdelar/Tillbehör
bokning@lindroths.se

Emilia Jakobsson

Emilia Jakobsson

Specialområde: Reservdelar
reservdelar@lindroths.se

Esbjörn Svan

Esbjörn Svan

Specialområde: HD Eftermarknad

Johan Näsvall

Johan Näsvall

 

 

Rolf Frimodig

Rolf Frimodig

Specialområde: Teamledare Eftermarknad

Göran Åström

Göran Åström

Specialområde: Lager

Tero Uusipulkamo

Tero Uusipulkamo

Specialområde: Lager

Kläder och tillbehör

Christoffer Simonsson

Christoffer Simonsson

Administration

Tomas Lindroth

Tomas Lindroth

Företagsledare
tomas@lindroths.se

Febe Schmidt

Febe Schmidt

Ekonomiansvarig
febe@lindroths.se

Monica Edman

Monica Edman

Ekonomiassistent

Kenzo

Kenzo