Medarbetare

Det är vi som jobbar på Lindroths. Vi finns här för dig oavsett om du letar nytt eller begagnat, behöver service eller reparationer. Tveka inte att höra av dig.

Fordons säljare

Ingemar Brännström

Ingemar Brännström

BRP
ingemar@lindroths.se

0920 - 24 08 13

Ulrika Rönnberg

Ulrika Rönnberg

Husqvarna
ulrika@lindroths.se

0920 - 24 08 06

Kenneth Taavo

Kenneth Taavo

Harley-Davidson
kenneth@lindroths.se

0920 - 24 08 02

Roger Sundström

Roger Sundström

KTM/Toro
roger@lindroths.se

0920 - 24 08 09

Alfred Forsén

Alfred Forsén

Polaris
alfred@lindroths.se

0920 - 24 08 04

Jesper Forsberg

Jesper Forsberg

BRP
jesper@lindroths.se

0920 - 24 08 14

David Wallin

David Wallin

BRP
david@lindroths.se

0920 - 24 08 07

Verkstaden

Andreas Palmgren

Andreas Palmgren

Kundrådgivare/verkstad
bokning@lindroths.se

0920 - 24 08 05

Jan Esberg

Jan Esberg

Teamledare Skoter/ATV

Marko Brljacic

Marko Brljacic

Harley-Davidson/MC

Tom Lektorp

Tom Lektorp

Polaris Skoter/ATV

Tobias Igebjörk

Tobias Igebjörk

KTM/MC

David Jonsson

David Jonsson

Skoter/ATV

Montage och rekond

Dennis Eriksson

Dennis Eriksson

Rekond/Nymontage

Kai Barsk

Kai Barsk

Nymontage

Jesse Norsten Manninen

Jesse Norsten Manninen

Nymontage

Butiken

Rolf Frimodig

Rolf Frimodig

Teamledare Eftermarknad
rolf@lindroths.se

0920 - 24 08 30

Mattias Forsén

Mattias Forsén

Eftermarknad/Butik
reservdelar@lindroths.se

0920 - 24 08 30

Tomas Isacsson

Tomas Isacsson

Kläder/Eftermarknad

Ronny Lejon

Ronny Lejon

Eftermarknad/Tillbehör
reservdelar@lindroths.se

0920 - 24 08 30

Christer Rönnlund

Christer Rönnlund

Eftermarknad/Butik
reservdelar@lindroths.se

0920 - 24 08 30

Mikael Larsson

Mikael Larsson

Eftermarknad/H-D
mikael.larsson@lindroths.se

0920-24 08 15

Lager

Tero Uusipulkamo

Tero Uusipulkamo

Lager

Servicekontoret

Tomas Lindroth

Tomas Lindroth

Företagsledare
tomas@lindroths.se

Frank Lindroth

Frank Lindroth


frank@lindroths.se

0920 - 24 08 01

Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

Monica Edman

Monica Edman

Ekonomiassistent
ekonomi@lindroths.se