Medarbetare

Det är vi som jobbar på Lindroths. Vi finns här för dig oavsett om du letar nytt eller begagnat, behöver service eller reparationer. Tveka inte att höra av dig.

Säljare

Ingemar Brännström

Ingemar Brännström

Specialområde: BRP
ingemar@lindroths.se

0920 - 24 08 13

Martin Mortensen

Martin Mortensen

Specialområde: Harley Davidson
martin@lindroths.se

0920 - 24 08 02

Peder Pallin

Peder Pallin

Specialområde: HD Butik

0920 - 24 08 03

Per Wallgren

Per Wallgren

Specialområde: Husqvarna
per@lindroths.se

0920 - 24 08 06

Johan Kvist

Johan Kvist

Specialområde: BMW Motorrad, TIKI Trailer, North Grade 4P Släp
johan@lindroths.se

0920 - 24 08 07

Peter Fallström

Peter Fallström

Specialområde: BRP

peter@lindroths.se
0920 - 24 08 15

 

Mikael Hägglund

Mikael Hägglund

Specialområde: BRP
0920 - 24 08 14
Roger Sundström

Roger Sundström

Specialområde: KTM/Toro
roger@lindroths.se

0920 - 24 08 09

Jonathan Eriksson

Jonathan Eriksson

Specialområde: Polaris Snöskoter & Fyrhjuling
jonathan@lindroths.se

0920 - 24 08 04

Verkstaden

Andreas Palmgren

Andreas Palmgren

Specialområde: Kundrådgivare/Verkstad

0920 - 24 08 20

Jan Esberg

Jan Esberg

Specialområde: Teamledare Skoter/ATV

Mikael Larsson

Mikael Larsson

Specialområde: Teamledare MC

Emil Niemi

Emil Niemi

Specialområde: Polaris Skoter & Fyrhjuling

Dennis Eriksson

Dennis Eriksson

Specialområde: MC

Tom Lektorp

Tom Lektorp

Specialområde: Skoter / ATV

Kai Barsk

Kai Barsk

Specialområde: Skoter/ATV

Leo Andersson

Leo Andersson

Specialområde: BMW

Montage och rekond

Frank Lindroth

Frank Lindroth

Specialområde: Teamledare Montage & Rekond
frank@lindroths.se

0920 - 24 08 15

Kristoffer Håkansson

Kristoffer Håkansson

Specialområde: Montage / Rekond

Erik Lidehult

Erik Lidehult

Specialområde: Montage

Mats Holmberg

Mats Holmberg

Specialområde: Montage

Patrik Skott

Patrik Skott

Specialområde: Gårdsansvarig

Butiken

Christer Rönnlund

Christer Rönnlund

Specialområde: Eftermarknad/Butik
reservdelar@lindroths.se

0920 - 24 08 30

Ronny Lejon

Ronny Lejon

Specialområde: Eftermarknad/Tillbehör
reservdelar@lindroths.se

0920 - 24 08 30

Emilia Jakobsson

Emilia Jakobsson

Specialområde: Servicerådgivare/Garanti
reservdelar@lindroths.se

0920 - 24 08 30

Esbjörn Svahn

Esbjörn Svahn

Specialområde: Harley Davidsson Eftermarknad
esbjorn@h-dlulea.se

0920 - 24 08 03

Rolf Frimodig

Rolf Frimodig

Specialområde: Teamledare Eftermarknad
rolf@lindroths.se

0920 - 24 08 30

Tomas Isacsson

Tomas Isacsson

Specialområde: Eftermarknad

Lager, Kläder & Tillbehör

Christoffer Simonsson

Christoffer Simonsson

Specialområde: Kläder & Tillbehör
butik@lindroths.se
0920 - 24 08 08
Tero Uusipulkamo

Tero Uusipulkamo

Specialområde: Lager

Administration

Tomas Lindroth

Tomas Lindroth

Företagsledare
tomas@lindroths.se

Monica Edman

Monica Edman

Ekonomiassistent
ekonomi@lindroths.se

Febe Schmidt

Febe Schmidt

Specialområde: Löner
febe@lindroths.se

Mikael Kurkkio

Mikael Kurkkio

Administratör

Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

Redovisningsekonom